Starptautiska starpdisciplināra konference “Bibliotēka un Personība”

2021. gada 7. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 15:00, Rūpniecības ielā 10, notiks LU Akadēmiskās bibliotēkas, dibināta 1524. gadā, un Vēstures un filozofijas fakultātes kopīgi organizētā konference “Bibliotēka un Personība”. Konference ir iesākums  pasākumu un norišu ciklam, kas veltīts bibliotēkas nozīmīgajai jubilejai.  

Vēsture ir apliecinājusi, ka arī daļa no lielajām pasaules figūrām, kuras noteikušas ideju attīstību, kultūru un politiku, ir strādājušas bibliotēkā: Kants, Leibnics, Gēte, Borhess u.c.  2021. gadā nozīmīga gadskārta ir atzīmējama arī ilggadīgajam LU Akadēmiskās bibliotēkas darbiniekam un literatūrzinātniekam Ojāram Zanderam (1931 – 2018). Viņa ieguldījumam Latvijas kultūrā tiek veltīta atsevišķa konferences sekcija.  Konferencē ar referātiem uzstāsies un savās pārdomās dalīsies zinātņu maģistri, pētnieki, doktori un profesori: Raivis Bičevskis, Rihards Kūlis, Viesturs Zanders, Andris Levāns, Venta Kocere, Aija Taimiņa, Ilze Garda, Linda Eltermane, Jana Dreimane, Kaspars Renners.    

Konferences vadītāja: LU Akadēmiskās bibliotēkas direktora vietniece, Starpnozaru pētniecības centra vadītāja, vadošā pētniece Dr.phil. Ineta Kivle. 

COVID 19 izplatības dēļ konferences apmeklējums ir ierobežots, klātienes dalība iespējama tikai ar ielūgumiem, derīgu vakcinācijas sertifikātu, un uzrādot personību apliecinošu dokumentu. Konferences norisei iespējams sekot attālināti – Latvijas Universitātes tiešraides kanālos un sociālajos tīklos. Lūdzam iepazīties ar konferences programmu, un APLIECINĀT SAVU DALĪBU LĪDZ 2021. GADA 5. OKTOBRIM, rakstot uz e-pastu ineta.kivle@lu.lv 

 

Konferences programma pieejama šeit.