Notiks seminārs par pētniecības datu pārvaldību

Pirmdien, 19. oktobrī LU Zinātnes departaments, LU Bibliotēka un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests aicinām piedalīties seminārā “Īss ieskats pētniecības datu savaldīšanā” LU Humanitāro un sociālo zinātņu centrā (Kalpaka bulvārī 4). Pasākumu no plkst.15 00 varēs vērot tiešraidē.

Semināra “Īss ieskats pētniecības datu savaldīšanā” dalībniekiem būs iespēja izzināt pētniecības datu pārvaldīšanas jautājumus, datu pārvaldības plāna nozīmi un tā veidošanas pamatprincipus, kā arī gūt priekšstatu par atvērtības principu pielietošanu zinātnē.

Semināru vadīs Nacionālais atvērtās piekļuves dienesta pārstāvji, LU Bibliotēkas darbinieces Gita Rozenberga un Aija Uzula. Semināra gaitā LR Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Aleksandrs Mārtiņš Blūms sniegs ziņojumu par plānotiem nacionālā līmeņa atbalsta pasākumiem Atvērtās zinātnes veicināšanai, tostarp arī par Latvijas Atvērtās zinātnes stratēģijas projektu.

Semināra mērķauditorija: Latvijas augstāko izglītības iestāžu un zinātnisko institūciju personāls, pētnieki, doktorantūras studenti, kā arī ar zinātniskā darba koordinēšanu un atbalsta funkcijām saistītais personāls, pētījumu projektu vadītāji un koordinatori, informācijas speciālisti, bibliotekāri, datu eksperti, IT speciālisti un citi interesenti.

Semināru organizē Latvijas Universitāte, LU Bibliotēka, projekts OpenAIRE-Advance un Nacionālais atvērtās piekļuves dienests

Informatīvi atbalsta Latvijas Zinātnes padome, Latvijas Zinātņu akadēmija, Latvijas Jauno Zinātnieku apvienība

 

PRAKTISKĀ INFORMĀCIJA PAR PASĀKUMU:

Norises vieta: Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centrs, Kalpaka bulvārī 4, (2.stāvā) konferenču zālē (vietu skaits ierobežots)

Tiešraide: Seminārs tiks raidīts arī tiešsaistē LU tiešraižu kanālā un pasākuma Facebook lapā. (Detalizēta informācija sekos drīzumā.)

Datums: 2020. gada 19. oktobris

Laiks: plkst. 15.00

Semināra darba valoda – latviešu.

PIETEIKTIES SEMINĀRAM   

Semināra laikā tiks filmēts un fotografēts.

Vairāk par pasākumu, t.sk. informāciju par tiešraidi: Nacionālā atvērtās piekļuves dienesta mājaslapā šeit.

 

Seminārs tiek organizēts ar ES pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” projekta “OpenAIRE-Advance” (līguma nr. 777541) atbalstu.

Kontaktinformācija:

Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
e-pasts: napd@lu.lv

Gita Rozenberga
OpenAIRE-Advance Latvijā projekta vadītāja
Nacionālais atvērtās piekļuves dienests
e-pasts: gita.rozenberga@lu.lv