Tikšanās bibliotekāru stāvā: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pieredze elektroniskās izdevniecības jomā

Ceturtdien, 25. janvārī, plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks kārtējais pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze”.

Pasākuma viesis būs profesors, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pētniecības centra vadītājs, Dr.sc.ing. Artis Teilāns ar kolēģiem. Sarunas galvenā tēma: publiski pieejamās sistēmas akadēmisko žurnālu un konferenču materiālu izdevējiem, kā arī zinātnisko publikāciju citējamība.

Klātesošajiem būs iespēja uzzināt, kā iesaistīties un izmantot PKP (Public Knowledge Project, Publisko zināšanu projekts), kurā darbojas vairākas starptautiski pazīstamas ASV, Kanādas un Eiropas universitātes, nodrošinot piekļuvi atvērtu sistēmu kompleksam akadēmiskai izdevējdarbībai. Sistēmu komplekss sastāv no četrām atvērtā koda informācijas sistēmām konferenču norises procesu organizēšanai, e-žurnālu izdevniecības procesa organizēšanai un elektroniskai publicēšanai, grāmatu un monogrāfiju izdošanai un elektroniskai publicēšanai un sistēmas e-izdevumu metadatu apkopošanai. Vairāk informācijas par projektu: https://pkp.sfu.ca. Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija šīs sistēmas izmanto kopš 2014. gada un labprāt dalās pieredzē, prezentējot interesentiem līdzšinējā veikuma rezultātus: http://journals.rta.lv.

Uz tikšanos īpaši aicināti skolu un augstskolu bibliotēku darbinieki, dažādu zinātņu nozaru doktoranti, akadēmisko un zinātnisko izdevumu izdevēji, taču aizraujošo un atraktīvo profesora uzstāšanos būs saistoši noklausīties ikvienam bibliotekāram un pētniecības un elektroniskās izdevējdarbības interesentam.

Kā jau ierasts, tikšanās ievadā būs  LNB Bibliotēku attīstības centra galvenās bibliotekāres Elitas Vīksnas prezentācija – Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavas jaunieguvumu apskats.

Pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.