21. septembrī – diena “Bibliotēkas par mieru”

Celebrate


Mortensona centrs Starptautiskām bibliotēku programmām (The Mortenson Center for International Library Programs) 21. septembrī, kad pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā miera diena, aicina bibliotēku kopienu atzīmēt dienu “Bibliotēkas par mieru” (Libraries for peace, L4P).


Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja atzīst šo kā dienu, kas veltīta, lai stiprinātu miera ideālus starp nācijām un cilvēkiem. 2017. gada L4P dienas tēma ir “Kopā par mieru: iecietība, drošība un cieņa visiem”, kuras pamatā ir globālā kampaņa TOGETHER, kas veicina iecietību, drošību un cieņu pret ikvienu, kas spiests bēgt no mājām, meklējot labāku dzīvi.

Rīkojieties lokāli, pieslēdzieties globāli!

Ikviena bibliotēka ir aicināta pievienoties iniciatīvai “Bibliotēkas par mieru”, 21. septembrī atzīmējot L4P dienu un pievienojot savu pasākumu librariesforpeace.org. Ir iespēja arī apņemties rīkoties, lai panāktu mieru, dalīties ar jūsu bibliotēkas stāstu par miera vairošanu un ceļot pa L4P karti, lai apskatītu, kā bibliotēkas un bibliotēku darbinieki visā pasaulē veicina mieru.

Apmeklējiet librariesforpeace.org, lai iegūtu plašāku informāciju par projektiem un resursiem, kā arī lai pievienotu, skatītu un meklētu aktivitātes. Pievienojieties kustībai, lai veidotu mierpilnu un ilgtspējīgu pasauli! Dalieties ar informāciju arī sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #librariesforpeace #peaceday.

Trīs veidi, kā bibliotēkas un to draugi ierosina atzīmēt L4P dienu:

ANO ieteikumi:

  • 21. septembrī ievērot klusuma minūti (plkst. 12.00);
  • palīdzēt bēgļiem un migrantiem savā kopienā;
  • vērot vispasaules studentu videokonferenci, kas notiks 15. septembrī no plkst. 9.30 līdz plkst. 12.30 ANO galvenajā mītnē.

Apņemšanās

Apņemieties rīkoties, lai veicinātu mieru. Apsveriet šādas iespējas:

Dalieties ar stāstu

Bibliotēkām ir ietekme savās kopienās, un tās var veicināt mierīgas un ilgtspējīgas pasaules attīstību. Jūsu stāsts var būt jebkas, ieskaitot šādas 3 darbības:

Bibliotēkas un to draugi visā pasaulē pievienojas kustībai “Bibliotēkas par mieru”. Bibliotēku un nozares speciālistu darbības, apņemšanās un stāstu globālo ietekmi iespējams apskatīt L4Pkartē https://librariesforpeace.org/map.

Arī Latvijas bibliotēkas ir aicinātas pievienoties!

Plašāka informācija par svētku idejām atrodama https://librariesforpeace.org/librariesforpeaceday/.

Ziņu sagatavoja:
Kristīne Deksne
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Bibliotēku attīstības centrs
Bibliotēku portāla redaktore
Tālr.: 67716043
portals@lnb.lv 
kristine.deksne@lnb.lv