Sanitas Čeveres un Andas Lases darbu izstāde Bibliotēkā Kalpaka bulvārī

No 16. novembra Bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4 apskatāma Sanitas Čeveres un Andas Lases izstāde ”Daba/robežas”. S. Čeveres tēlniecības darbos un A.Lases grafikās meklētas reizēm netveramās un neizprotamās robežas, uzdodot jautājumu: vai dabā bez cilvēka klātesamības ir robežas?

Sanitas Čeveres darbi stāsta par dievišķo sievietē, par viņas zemapziņas spēku pilnmēness ietekmē. Ragi viņas tēlniecības darbos nav nodevības, bet gan Senās Ēģiptes auglības, ūdens un vēja dievietes Izīdas sievišķības un ģimeniskās uzticības simbols. Sanita saka: ”Sieviete savā būtībā  var būt arī vīrietis un otrādi. Cilvēciskajā dabā nav robežu. Tāpat cilvēciskā fantāzija ir neierobežota, bet tajā pat laikā cilvēkam pietiek radošuma izgudrot arvien jaunas un absurdas robežas, vai gluži pretēji – pārkāpt vai atteikties no gadu tūkstošiem senām tradīcijām.”

Andas Lases pavadītais laiks Lielbritānijas karalistē ar tajā saceltajiem žogiem un restēm radīja līksmu iedvesmu un pretreakciju iežogošanas centieniem, kas guva izpausmi angļu melnā humora trakajā iedabā. Autore piedāvā, pret robežu atduroties, nevis bailīgi sarauties, bet pasmaidīt.

Sanita Čevere absolvējusi Latvijas Universitātes Socioloģijas un Latvijas Mākslas Akadēmijas tēlniecības apakšnozares bakalaura programmas. Piedalījusies ar tēlniecības un keramikas darbiem grupu izstādēs Rīgā un personālizstādē ārpus Rīgas. No 2000. gada darbojas LU TLMS ”VĀPE”.

Anda Lase absolvējusi LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti. Ar keramikas darbiem piedalījusies grupu izstādēs Latvijā un Sanktpēterburgā. Darbi privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Darbojas LU TLMS ”VĀPE” kopš 1998. gada.

daba1