NeKonference “Zelta lappuse Latvijas grāmatniecībā”

2016. gada 29. septembrī plkst. 12.00 Humanitāro un sociālo zinātņu centra Konferenču zālē, Kalpaka bulvārī 4 notiks neKonference “Zelta lappuse Latvijas grāmatniecībā”. Pasākums ir veltīts vienai no izcilākajām Latvijas izdevniecībām – grāmatu apgādam “Zelta Ābele” un tā dibinātājam un vadītājam Miķelim Gopperam.

NeKonferencē uzstāsies LU profesors Dr. philol. Viesturs Zanders,  LU docente Dr. paed. Austra Avotiņa, apgāda “Zelta grauds” galvenais redaktors Artis Ērglis, LU Bibliotēkas eksperte Mg.sc.soc. Tamāra Černišova.

????????????????????????????NeKonferencē prezentēs LU Bibliotēkas veidoto virtuālo izstādi “Zelta lappuse Latvijas grāmatniecībā”, kur attēlos un teksta materiālā hronoloģiskā secībā sniegts vispārējs ieskats apgāda darbībā no tā dibināšanas 1935. gadā Rīgā līdz slēgšanai 1985. gadā Stokholmā. Pasākumu bagātinās arī apgāda “Zelta Ābele” grāmatu izstāde no LU Bibliotēkas krājuma. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja redzēt Rīgā un Zviedrijā izdotās nozīmīgākās un savdabīgākās apgāda grāmatas.

Pasākuma programmu kuplinās izdevējam Miķelim Gopperam veltīts LU studentu teātra priekšnesums.

Laipni aicināti visi interesenti!

Pasākuma programmu skatīt šeit.

 

Par Latvijas Universitāti

Latvijas Universitāte dibināta 1919. gadā un ir lielākā un tradīcijām bagātākā augstākās izglītības iestāde Latvijā. Visas 134 LU īstenotās  studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs un 21 institūtā strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

 

Informācija par konferenci:

Tamāra Černišova

E-pasts: tamara.cernisova@lu.lv

Tālr.: 67551933