Notiks LATABA tīmekļseminārs “Akadēmiskā bibliotēka – palīgs zinātniskās pētniecības procesā”

Latvijas Akadēmisko Bibliotēku Asociācija (turpmāk -LATABA) aicina interesentus 2022.gada 20. oktobrī plkst. 10.00 piedalīties LATABA organizētajā tīmekļseminārā “Akadēmiskā bibliotēka – palīgs zinātniskās pētniecības procesā”.

Tīmekļseminārs noritēs divās daļās. Pirmajā daļā klausītāji iepazīsies ar virkni aktuāliem jautājumiem, tostarp, paveikto un aktuālo Latvijas Atvērtās zinātnes stratēģijā 2021. -2027. gadam, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (turpmāk-LNB) un LATABA sadarbības projektu, kas veltīts akadēmisko bibliotēku darbinieku profesionālajai pilnveidei, zinātnieka kompetencēm un zinātniskās darbības vērtēšanas aspektiem.

Savukārt otrajā daļā plānots pārrunāt atvērtās zinātnes un krīzes vadības jautājumus bibliotekārajā praksē. Šajā daļā savā pieredzē par zinātnisko rakstu apstrādes jautājumiem dalīsies pārstāve no Belgradas Universitātes. Kolēģe no Latvijas Universitātes Bibliotēkas iepazīstinās ar īstenojamo ERASMUS+ LibOCS projektu amatierzinātnei. Attiecīgi LNB pārstāvis iepazīstinās ar atvērtās zinātnes pieredzi Somijā un Zviedrijā. Semināra noslēgumā klātesošie tiks informēti par civiliedzīvotāju rīcību krīzes un kara laikā.

Seminārs notiks ZOOM platformā latviešu un angļu valodā.

Semināra programma pieejama šeit.

Lai reģistrētos tīmekļsemināram, lūdzu izmantojiet zemāk pievienoto saiti:
https://lu-lv.zoom.us/meeting/register/tJIocO-uqDgiE9epX0SrvEs0-VugB-XM-ROd

Pēc reģistrācijas epastā saņemsiet apstiprinājumu un informāciju par piekļuvi.