Atsauksmes par LATABA Vasaras skolu

2018.gada 20.-22.augustā RTU Sporta un atpūtas kompleksā “Ronīši” notika kārtējā LATABA organizētā Vasaras skola “Pasaules izzināšana mūsdienu zinātņu kontekstā”.

Par augstskolu bibliotēku atbalstu pētniecībai Vasaras skolā stāstīja pieaicinātie lektori: prof. M. Auziņš (LU), Dr. A. Svece (LU), prof. A. Laķe (LKA), Mg.Soc. S. Riekstiņa (RSU) un L. Viļuma (LU). Muzikālajā priekšnesumā savas dziesmas no albuma “Ir tādi cilvēki” dziedāja Enriko Podnieks. Vasaras skolas noslēgumā I. Latkovska pieredze par meditāciju – kā un kāpēc to darīt.

Savos iespaidos dalās Vasaras skolas dalībnieki:

Paldies par jauki pavadīto laiku LATABAS  organizētajā vasaras skolā. Guvu vērtīgu informāciju no visiem referātiem, bet visiedvesmojošākā bija Ilmāra Latkovska lekcija par meditāciju. Bija padomāts gan par garšīgām pusdienām, gan par izkustēšanos nodarbību starplaikos. Kur nu vēl jūra!

Dzintra MarkuseLU AB Misiņa Bibliotēka

 

Mani iespaidi ir ļoti pozitīvi – pārdomāta semināra programma, ļoti laba organizācija, lieliski un erudīti lektori, patīkama atmosfēra, garšīgs ēdiens, uzmundrinoša izkustēšanās Kristīnes vadībā un, protams, jūras tuvums.
Pozitīvi vērtēju, ka lektoru pulkā bija arī RSU bibliotēkas meitenes.
Patīkams pārsteigums bija vakara koncerts – Enriko Podnieka patīkamā balss, sirsnīgas dziesmas, jauka atmosfēra. Ļoti garšīga kūka!
Liels paldies visām semināra organizatorēm!

Antra SaukāneRēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas Bibliotēka

 

Sirsnīgs Paldies par šīm trijām dienām, kuras es ar prieku, kopā ar sen neredzētajām kolēģītēm, varēju pavadīt! Sen nebiju tā no sirds izsmējusies, uzzināju jaunumus profesionālajā darbā, izjutu kopības sajūtu, protams, baudīju lielisku ēdienu….?, biju absolūti laimīga!

Ivonna ErmaneLLU Fundamentālā bibliotēka

 

Vasaras skolā bija iespēja klausīties pieredzējušus lektorus par tēmām, kas ir aktuāli zinātniskajā vidē, kā arī gūta vērtīga atziņa par to kā skatīties uz nopietnām lietām mūsdienu zinātņu kontekstā no dažādiem skatu punktiem, pielietojot fiziskās aktivitātes un meditāciju. Paldies bija ļoti interesanti!

Rita Alkšbirze, galvenā bibliotekāre / Latvijas Universitātes Bibliotēka

 

Vasaras skolas 3 dienu seminārā piedalījos pirmo reizi. Esmu patiesi gandarīta par katras dienas piepildījumu ar interesantiem lekciju tematiem un atslodzi rosinošiem vakara pasākumiem.

Ar lielu interesi klausījos prof. A.Laķes raito stāstījumu par LKA Zinātniskā pētniecības centra pieredzi pētniecības procesā un praktisko daļu, kurā semināra dalībnieki pauda savas pētniecības tēmas. Ir ieguldīts liels un pamatīgs darbs, un kura rezultāts atpspoguļosies publikācijā.

Semināra laikā nenoliedzami iepazinām jaunus kolēģus no citām Latvijas augstskolu bibliotēkām.

Paldies visiem semināra organizētājiem par raito dienas ritējumu un secību, jo arī brīvais laiks saules un jūras baudīšanai bija pietiekams. Paldies par lielisko ēdināšanas servisu un garšīgajiem ēdieniem!

Daina Gavare / LU Bibliotēkas Krājuma izmantošanas un attīstības departamenta eksperte

 

Paldies par ļoti labi organizēto vasaras skolu! Bijām patiesi priecīgas, ka vasaras skolu apmeklēja tik liels bibliotekāru pulks pārstāvot bibliotēkas no visas Latvijas. Uzaicinātie lektori bija fantastiski – ļoti interesanti un aizraujoši pastāstīja par šobrīd aktuālām tēmām, papildinot stāstījumus ar savu pieredzi.

Zane Meldere / Rīgas Juridiskās Augstskolas Bibliotēka

 

Vasaras skola ir brīnišķīga forma pieredzes apmaiņai un bibliotekārās sabiedrības saliedēšanai. Vasaras skolā “Pasaules izzināšana mūsdienu zinātņu kontekstā” tika apspriestas aktuālas tēmas, kas palīdz iedziļināties un plašāk paraudzīties uz darbu akadēmiskā vidē.

Gita Rozenberga, Krājuma izmantošanas un attīstības departamenta galvenā bibliotekāre / LU Bibliotēka

 

Liels paldies Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijai par noorganizēto 3 dienu semināru “Pasaules izzināšana mūsdienu zinātņu kontekstā”. Pasākums  patiešām bija izdevies  ļoti jauks.  Visas ieplānotās  lekcijas bija interesantas un noderīgas.  Ļoti patika trenerītes Kristīnes  vadītās sporta nodarbības. Bija patīkami arī tikties ar kolēģiem no citām Latvijas bibliotēkām un neformālā gaisotnē dalīties pieredzē.  Gribu pateikties arī  kolēģēm Ingai Znotiņai, Ilonai Kaucei, Kristīnei Robežniecei un Juritai Šiferei par labi, ar lielu atbildības sajūtu novadīto  pasākumu.

Daiga Šļahota / RSU Bibliotēkas filiāle Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā

 

Liels paldies par lielisko Vasaras skolu. Joprojām ir par ko domāt un ko atcerēties. Pasākuma veiksme bija lieliskajā balansā starp nopietnu un saturīgu profesionālo programmu (lekcijas), sportiskām aktivitātēm un, protams, jūras klātbūtni. Paspēju gan domāt par nopietno, gan par dzīves līdzsvara nozīmi (meditācija un muzikālais vakars), gan izbaudīt peldi saullēktā.

Baiba Īvāne-Kronberga

 

Kopš Vasaras skolas pagājusi jau nedēļa, bet pozitīvas emocijas, kas iegūtas pasākumā vēl joprojām pavada visur! Paldies par iespēju piedalīties vērtīgos semināros, iepazīt kolēģus un iegūt papildu motivāciju turpmākajam darbam!

Baiba BlumfeldeVentspils Augstskolas bibliotēkas vadītāja p.i.

Vasaras skola 2018