Vērtīgas atziņas no LATABA profesionālās tālākizglītības semināra

17. maijā Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas seminārs. Semināru apmeklēja 35 dalībnieki, tika pārstāvētas 19 dažādas Latvijas bibliotēkas. Pirmo reizi LATABA semināru vēsturē uz pasākumu tika aicināti Latvijas Koledžu un publisko bibliotēku pārstāvji, kuriem tā bija lieliska iespēja papildināt savas profesionālās zināšanas. Būtisks dalībnieku profesionālo zināšanu papildinājums bija arī stāstījumi par akadēmisko bibliotēku darbiniekiem nepieciešamajām prasmēm un iemaņām, īpaši pētniecības procesā atbalstīšanā.

Semināra pirmajā daļā tika apstiprināts valdes darba plāns turpmākajiem diviem gadiem. Plāns paredz, ka uzmanības centrā šajos divos gados būs profesionālā tālākizglītība, profesionālās akadēmisko bibliotēku balvas tradīcijas ieviešana un akadēmisko bibliotekāru profesionālo prasmju un kritēriju vadlīniju izstrāde. Līdztekus tiem LATABA biedri sprieda par jauno biedru piesaistes iespējām.

Lielu interesi klātesošajos radīja prezentācija par jaunajām tehnoloģijām bibliotēkā. Ar to uzstājās Aļģis Mikoliunas, M3 pārstāvis no Lietuvas uzņēmuma UAB ATEA. Klātesošiem bija iespēja uzdot interesējošos jautājumus, kā arī aplūkot RSU Brīvpieejas abonementā, kā RFID tehnoloģijas darbojas bibliotēkā uz vietas.

Pasākuma noslēgumā RSU bibliotēkas darbinieki dalījās ar praktisko pieredzi sadarbībā ar akadēmisko personāli, kā arī jauno tehnoloģiju ieviešanā.

Semināru finansiāli atbalstīja Rīgas Stradiņa universitāte.

Semināra rādītās prezentācijas pieejamas šeit.

Foto no semināra pieejami šeit.

RSU bibliotēkas Informācijas resursu izmantošanas un uzturēšanas nodaļas vadītāja Inga Batare demonstrē jauno tehnoloģiju iespējas